آموزش اینستاگرام

آموزش صفر تا صد اینستاگرام بر مبنای الگوریتم های ۲۰۲۲
۵ (۱)

 

کمتر کسی را می شناسیم که تلفن همراه هوشمند داشته باشد اما حداقل یکی از شبکه های اجتماعی را روی گوشی خود نصب نکرده باشد. اینستاگرام یکی از آن شبکه های اجتماعی پر طرفدار است که علاوه بر سرگرمی بستری برای خرید و فروش و برقراری ارتباطات محسوب می شود. آیا استفاده از این شبکه اجتماعی و فعالیت در آن، نیاز به آموزش و یادگیری دارد؟ بله! قطعا باید بدانید چگونه در این فضا فعالیت کنید. در این بخش قصد داریم به شما آموزش اینستاگرام رایگان بدهیم پس این فرصت را از دست ندهید. نکته مهم در آموزش اینستاگرام: بلافاصله پس از آن که پیج اینستاگرام خود را باز کردید نوع کاربری آن (شخصی یا کاری) بودن آن را مشخص کنید. پیج های کاری نیز انواع مختلفی دارند که شما می توانید آن را انتخاب کنید.

 

محمدرضا شیخ بهائی مشاور

 

آموزش گام به گام اینستاگرام

برای آن که آموزشی که می دهیم مثمر ثمر واقع شود لازم می بینیم ابتدا اینستاگرام و مطالب قابل آموزش آن را طبقه بندی کرده و در مورد آن ها توضیح دهیم. در این آموزش فرض مان بر این است که شما گام اول، یعنی ساخت اکانت (حساب کاربری) را برداشته اید.

 

انتخاب نام برای پیج اینستاگرام

اولین عاملی که توجه به آن در آموزش اینستاگرام اهمیت دارد، انتخاب نام است. مخاطب هدف اصولا شما را از روی نام پیدا می کنید. انتخاب نام مناسب که نشان دهنده کاربری پیج شما باشد بسیار حائز اهمیت است. باید حتی الامکان نامی را برای پیج خود انتخاب کنید که قابل تشخیص باشد. برای آن که نام پیجتان قوی و معتبر باشد راه های زیادی وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم.

 

  • استفاده از پسوند نام های دامنه معروف

حتما دیده اید که در پیج کاری برخی از افراد از پسوند دامنه ها بعد از نام ایشان استفاده شده است. این شیوه می تواند به پیج اعتبار بخشیده و آن را نزد مخاطب جایگاه ویژه ای دهد.

 

  • استفاده از کلمه آفیشال

استفاده از کلمه آفیشال در نام پیج می تواند نشان دهنده اصل بودن آن باشد.

 

  • استفاده از کلمه اورجینال

کاربرد کلمه اورجینال در نام کاربری مانند کاربرد کلمه آفیشال بوده و همان کار را برای پیج شما می کند یعنی اعتبار بخشی!

نکته در خصوص انتخاب نام: نام باید به راحتی به ذهن سپرده شود تا برای سرچ مجدد مخاطب راحت باشد.

 

آموزش جامع اینستاگرام

 

انتخاب عکس مناسب برای پیج کاری اینستاگرام

در آموزش اینستاگرام انتخاب عکس مناسب عامل مهمی محسوب می شود و تعجبی ندارد که عکس پروفایل اینستاگرام دومین عامل جذب مخاطب به سمت پیج شما باشد. اگر پیج کاری و شرکتی دارید می توانید لوگو شرکت را روی عکس پروفایلتان قرار دهید. لوگو باید واضح بوده و از رنگ های مناسب در آن استفاده شود. اما چنان چه پیج تان شخصی است (اینفلوئنسر هستید) عکس باید از چهره شما باشد. عکس چهره بیشترین جذابیت را برای مخاطب ایجاد می کنید. از لحاظ روان شناسی برای آن که مخاطب زمان بیشتری در پیج شما سپری کند بهتر است چشمانتان به پائین سمت راست نگاه کند زیرا در این قسمت بیو شما نوشته شده و مخاطب را به آن قسمت هدایت می کند.

 

نوشتن بیو درست

سومین نکته که در آموزش اینستاگرام مهم و ضروری است، معرفی کار و فعالیت شما در بیو پیج اینستاگرام شما است. یک معرفی قوی، جذاب، مختصر و در عین حال کامل می تواند مخاطب را پایند پیج شما کند.

 

نحوه پست گذاری

سئوالی که در مورد نحوه پست گذاری در آموزش اینستاگرام از ما می شود این است که هر چند روز یک بار پست بگذاریم؟ پیج شما در هر صورت باید فعال باشد اما نکته ای که مهم به شمار می رود ساعت بارگزاری پست است. پست شما باید در ساعتی گذاشته شود که مخاطب هدف در اینستاگرام فعالیت می کند. بنابراین صرف گذاشتن پست کافی نیست.

 

آموزش صفر تا صد اینستاگرام

 

تولید محتوا

در آموزش اینستاگرام توجه به مخاطب هدف برای تولید محتوا حرف اول را می زند. شما باید مخاطب هدف خود را شناخته و به کپشن نویسی و تولید محتوا بپردازید. سعی کنید در کپشن از استیکر های مرتبط استفاده کنید. کپشن نباید نه آن قدر طولانی باشد که از حوصله مخاطب خارج شود نه آن قدر کوتاه که منظور را نرساند. تعادل را در کپشن نویسی رعایت کنید. در خصوص لحن کپشن باید متناسب با مخاطب هدف از لحن خودمانی، رسمی یا نیمه رسمی استفاده کنید. باید بدانید مخاطب شما با کدام لحن راحت تر است. البته کپشن نویسی تمام محتوا نیست و عکس فاکتور بسیار مهم دیگر در آموزش اینستاگرام است؛ تا حد ممکن عکس های واضح را انتخاب کنید. عکس های تار و بی کیفیت از اعتبار و جذابیت پیج شما نزد مخاطب کم خواهد کرد.

 

گذاشتن استوری

پیج شما باید فعال باشد. امروزه گذاشتن استوری در آموزش اینستاگرام، عامل مهمی در جذب مخاطب و رشد پیج محسوب می شود. هر روز استوری منتشر کنید. استوری ها باید جذاب بوده و طبق سلیقه مخاطب طراحی شود.

 

افزایش فالوور

نکته ای که در آموزش اینستاگرام برای افزایش فالور وجود دارد این است که خرید فالوور فیک به جز ضربه زدن به پیج شما فایده دیگری ندارد. تعداد فالوور بالا نمی تواند نشانی از معتبر بودن پیج شما باشد زیرا اخیرا الگوریتم های اینستاگرام تغییر کرده و فالوور فیک را بی اهمیت می شمارد. علاوه بر این ها مخاطبان اینستاگرام آگاه شده اند و برای تشخیص فالوور واقعی از فالوور فیک به تعداد لایک ها و کامنت ها توجه می کنند.

 

آموزش رایگان اینستاگرام

 

لوکیشن بگذارید

نکته مهم دیگر در آموزش اینستاگرام انتخاب لوکیشن در پست گذاری است. سعی کنید برای پست هایتان یک موقعیت جغرافیایی انتخاب کنید تا شانس شما در دیده شدن افزایش یابد.

 

نحوه هشتگ گذاری

هشتگ هشتگ هشتگ! هشتگ ها را جدی بگیرید. هشتگ ها حکم کلمات کلیدی در گوگل را دارند که مخاطب آن را جست و جو می کند. در آموزش اینستاگرام توصیه می کنیم که هشتگ ها کاملا مرتبط انتخاب شود. تعداد هشتگ ها نیز عامل مهم دیگری است؛ حتما تعداد هشتگ ها زیر ۳۰ عدد باشد تا اثر گذار باشد. برای پست های پشت سر هم ترجیحا از هشتگ های یکسان استفاده نکنید زیرا این امر هشتگ گذاری شما را بی اثر خواهد کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.