ادمین اینستاگرام و مدیریت پیج اینستاگرام حرفه ای
۵ (۱)

اینستاگرام فرصتی است برای تبلیغات و کسب درآمد که اگر نادیده گرفته شود فرصتی بزرگ از دست می رود. امروزه کسب و کار های زیادی با فعالیت در اینستاگرام توانسته اند به رونق اقتصادی خوبی دست پیدا کنند اما طبیعتا کار در اینستاگرام مستلزم صرف زمان بوده و ممکن است یک فرد به تنهایی نتواند آن را مدیریت کند به همین علت برخی از افراد تحت عنوان ادمین اینستاگرام به کمک این پیج ها می آیند. اما ادمین اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد؟ اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که معتقدند کار ادمین بسیار ساده است توصیه می کنم تا انتها این مقاله را مطالعه کنید.

 

 

ادمین اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین مخفف کلمه ADMINISTRATOR در انگلیسی و به معنای مدیر است. بنابراین می توان گفت ادمین وظیفه گرداندن و مدیریت یک پیج را بر عهده دارد. ادمین پیج وظایف مختلفی بر عهده دارد که گرچه ساده به نظر می رسد اما دارای پیچیدگی های خاصی است. در ادامه به چند مورد از وظایف ادمین اینستاگرام اشاره می کنیم.

 • تولید محتوا: تولید محتوا هنری است که ادمین باید داشته باشد. این که محتوا برای چه گروهی تولید می شود؟ سلیقه مخاطب چه سبک از محتوا را می پسندد؟ در میان سبک های مختلف تولید محتوا (کلیپ، متن، عکس و …) کدام مورد مناسب سلیقه مخاطب است؟ لحن محتوا چگونه باید باشد؟ پاسخ تمام این سوالات را ادمین می داند و بر همان اساس محتوا تولید می کند.
 • پاسخگویی دایرکت: در پیج های فروش کالا و خدمات یکی از مهم ترین بخش های پیج دایرکت است. ادمین اینستاگرام باید اطلاعات لازم و کافی برای پاسخگویی دایرکت را داشته باشد. نکته مهم برای پاسخگویی به دایرکت، سرعت عمل در جواب دهی (به ویژه در پیج هایی با دنبال کننده و مخاطب زیاد) است. این نکته را در نظر داشته باشید که همان طور که در فروش حضوری چنان چه دیر به سوالات مشتری پاسخ دهیم، مشتری را از دست می دهیم، در فروش مجازی نیز این اتفاق می افتد.
 • فعال نگاه داشتن پیج: پیج اینستاگرام باید هر روز فعال باشد و ادمین اینستاگرام باید به طورر دائم تولید محتوا کند. یکی از راه های فعال نگاه داشتن پیج گذاشتن استوری در طول روز است. به همین منظور به ادمین های محترم توصیه می کنیم تقویم محتوایی داشته و طبق آن دائم تولید محتوا کنند.
 • تسلط بر آمار پیج: اینستاگرام اپلیکیشنی است که هوشمندانه طراحی شده و سعی دارد تمام نیاز های کاربران خود را رفع کند. یکی از امکاناتی که اینستاگرام در اختیار ادمین اینستاگرام گذاشته، آمار بازدید و بازخورد افراد و مخاطبان است. ادمین باید بتواند این آمار را تحلیل کرده و به مرور با سلیقه مخاطب آشنا شود.
 • پاسخگویی در کامنت: ادمین ها علاوه بر پاسخگویی دایرکت باید بتوانند کامنت ها را نیز پاسخ دهند زیرا عده کثیری از افراد اطلاعات کالا و محصول را در کامنت می پرسند.
 • افزایش تعامل با کاربر: طبیعتا شما در پیج منتقدانی دارید که نظرات مخالف را با شما به اشتراک می گذارند. در چنین مواردی شما به عنوان ادمین اینستاگرام باید به بهترین نحو پاسخ این کاربران را بدهید. سعی کنید اگر مخاطبی نارضایتی خود را به شما اعلام می کند به طور همدلانه مشکل را موشکافی کنید و در راستای حل آن بکوشید. مخاطب اگر تلاش شما را برای رفع نواقص ببیند بهتر اعتماد می کند.
 • افزایش کاربران: یکی از وظایف اصلی ادمین اینستاگرام، معرفی پیج به مخاطبان هدف بیشتر است که در اصطلاح به آن افزایش فالوور (دنبال کننده) می گویند. دنبال کنندگان باید کاربران واقعی و فعال باشند.
 • حذف کامنت های توهین آمیز: برخی از افراد در فضای مجازی متاسفانه خطوط قرمز را رد کرده و از الفاظ زشت و رکیک استفاده می کنند. وظیفه ادمین اینستاگرام حذف سریع کامنت های توهین آمیز است. این الفاظ سطح پیج شما را به شدت پائین می آورد.

مهارت ها و ویژگی های لازم برای ادمین اینستاگرام:

ادمین اینستاگرام باید دارای مهارت ها و ویژگی های خاصی باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • آگاهی به نرم افزار های ادیت عکس، فیلم و فتوشاپ
 • آگاهی به الگوریتم های اینستاگرام که دائما به روز می شوند.
 • صبر، ادب و حوصله در پاسخگویی به سوالات مخاطبان
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
 • برچسب ها :

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.