-->
مشاور برندینگ

مشاوره برندینگ و طراحی کمپین های تبلیغات برند
۵ (۴)

 

مشاوره برندینگ را می توان کلید طلایی اثربخشی تصمیمات مدیریتی دانست. برای پی بردن به اهمیت مشاوره برندینگ باید ابتدا بدانیم که چرا برندینگ اهمیت دارد؟ برندینگ در واقع یک شناسنامه سازی برای محصول یا خدمت شما محسوب می شود. به عبارت ساده تر برندینگ مجموعه ای از فعالیت هایی است که شما را در ذهن مخاطبان هدفتان شکل می دهد و دارای ابعاد مختلفی بوده که پیدا کردن تخصص در مورد تمام این ابعاد از حوصله و وقت مدیریت یک سازمان، شرکت و یا استارتاپ خارج است، بنابراین می توان گفت نیاز به یک تیم تخصصی مشاوره برندینگ برای سازمان و شرکت به خصوص استارتاپ ها احساس می شود. کار اصلی تیم های تخصصی مشاوره برندینگ، ارائه راهکار برای طراحی برند، کمپین های تبلیغاتی و … بوده که شما را به هدف اصلی یعنی کسب سود بیشتر می رساند.

 

درخواست مشاوره محمدرضا شیخ بهائی

 

مشاوره برندینگ تیر آخر برای موفقیت برند شما است

 

مشاور برندینگ در واقع دست شما را گرفته و مانند کودکی نو پا به شما می آموزد که از اولین قدم برای برندینگ چه کارهایی باید انجام دهید و شما را تا تحلیل داده های به دست آمده از کمپین های تبلیغاتی و نتیجه تنها نمی گذارد. شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا حتما باید از ابتدا به مشاوره برندینگ روی بیاوریم یا اگر در حین کسب و کار هم متوجه اشکالی در اجرایی سازی کمپین های تبلیغاتی و دیگر فعالیت های مرتبط با برندینگ شدیم می توانیم از خدمات تیم مشاوره برندینگ استفاده کنیم؟ البته که بهتر است از ابتدا یک تیم تخصصی مشاوره بردینگ را در کنار کسب و کارتان داشته باشید اما در صورتی که پس از انجام برندینگ و در نیمه های راه متوجه اشتباهات خود در این پروسه شده اید می توانید به شرکت های خدمات مشاوره برندینگ مراجعه کرده و پس از انجام مذاکرات لازم با یک تیم حرفه ای همکاری خود را آغاز کنید.

 

خدمات مشاوره برندینگ

 

در قالب مصرف کننده به سوالات ایشان پاسخ دهید

 

برخی از مدیران کسب و کار تمرکز را بر کیفیت تولید کالا و خدمات گذاشته و معتقدند در صورتی که محصول خوب و با کیفیت باشد، مصرف کننده به آن جذب شده و خرید انجام می دهد در حالی که گام اول برقراری ارتباط مصرف کننده با برند، اعتماد سازی است. اگر اعتماد به برند وجود نداشته باشد، چگونه می توان امید به جذب مصرف کننده ها داشت؟ برای آن که برندینگ موفقی داشته باشید باید به این سوالت پاسخ دهید:

 

 • اگر شما به جای مصرف کننده بودید، به چه برندی اعتماد می کردید؟
 • برند مورد نظر شما باید چه اهدافی را دنبال می کرد تا شما را جذب کند؟
 • انتظارات شما از برند چه بود؟

 

با پاسخ دادن به این سوالات می توان روند مشاوره برندینگ را تسهیل کرد.

 

 

اهداف مشاوره برندینگ

 

مزایای استفاده از خدمات مشاوره برندینگ

 

 • کمک به وفادار سازی مشتریان
 • اعتماد سازی میان برند و مشتری
 • کمک به سود آوری سازمان
 • ایجاد تمایز در برند برای جذب مخاطب

 

جلسه مشاوره برندینگ

 

مشاوره برندینگ داخلی مهم تر است یا خارجی؟

 

مشاوره برندینگ در دو حوزه داخلی و خارجی انجام می شود. همان طور که گفته شد مشاور برندینگ خارجی ایجاد برند، تصویر سازی برند، خلق هویت برند، کمپین های تبلیغاتی برند و … را شامل می شود اما مشاوره برندینگ داخلی چیست؟ آیا تا کنون نام مشاوره برندینگ داخلی به گوشتان خورده است؟ بله درست حدس زدید در مشاوره برندینگ داخلی سازمان هر آن چه هست مربوط به کارکنان سازمانی است. اما چگونه می توان مشاوره برندینگ داخلی انجام داد؟ برای آشنایی با مشاور برندینگ داخلی سازمان ابتدا لازم است با مفهوم برندینگ داخلی آشنا شویم! آیا مشاوره برندینگ داخلی مهم تر از برندینگ خارجی است؟

 

تیم مشاوره برندینگ

 

خیر! مفهوم برندینگ داخلی با برندینگ خارجی در هم تنیده شده و مفاهیم بی ربطی نیستند. در برندینگ داخلی هدف آماده سازی کارکنان در جهت عمل در راستای وفاداری به تعهدات برند است. مشاور برندینگ داخلی سازمان به مدیریت کمک می کند تا با ایجاد احساس ارزشمندی و رضایت در کارکنان، آنان را مقید به عمل کردن به تعهدات برند کند. در برندینگ داخلی ابتدا باید مشتریان به قول هایی که برند به مشتریان می دهد، اعتماد و باور داشته باشند در غیر این صورت هر چقدر هم که از مشاور برندینگ حرفه ای کمک بگیرید، نمی توانید نتیجه تلاش های خود را در رفتار مشتری ملاحظه کنید. بنابراین می توان گفت یکی از اصول توسعه پایدار برند در بازار، استفاده از مشاوره برندینگ داخلی است.

 

مزایای استفاده از مشاوره برندینگ داخلی

 

 • کمک به توسعه تبلیغات Word of mouth : به این نوع از تبلیغات، تبلیغات دهان به دهان هم می گویند. در واقع این عبارت به تبلیغاتی نسبت داده می شود که فرد بدون هیچ سود شخصی برای برند شما تبلیغ انجام دهد خواه کارمند شما باشد خواه یک مصرف کننده معمولی! البته این امر در صورتی است که کارمند در راستای تبلیغ هیچ مزد یا پورسانتی دریافت نکند. بنابراین می توان گفت نباید انتظار داشته باشید کارمندی که دلش از دست شما خون است، برندتان را به اطرافیانش معرفی کند. یادتان باشد این که فردی در استخدام سازمان شما باشد، لزوما به برند شما وفادار نخواهد بود. یک مشاور برندینگ داخلی می توان به شما کمک کند که کارمند را به صورت خودکار به یک تبلیغ کننده یا مبشر برند تبدیل کنید.
 • با هزینه اندک برای مشاوره برندینگ داخلی از هزینه گزاف تبلیغات رهایی پیدا کنید: این مورد را می توان مکمل مورد قبل بیان کرد؛ یکی از مزایایی که برندینگ داخلی برای شما به همراه دارد، افتخار و احساس ارزشمندی کارکنان در سازمان و در نتیجه تبلیغات رایگان است. آن قدر که افراد به اطرافیان خود می توانند اعتماد کنند، اعتماد به برندی ناشناخته برایشان سخت تر است.
 • برندینگ داخلی ریشه های شما را مستحکم می کند: حتما شما هم شنیده اید که برخی از شرکت ها بیشترین ضربه را از نیروهای داخلی سازمان خود خورده اند که یکی از دلایل آن عدم توجه به برند سازی داخلی است. اگر برند سازی داخلی به خوبی صورت بگیرد، احتما بقا سازمان بیشتر خواهد بود.

 

چرا مشاوره برندینگ اهمیت دارد؟

در دنیای امروز تعداد برندها و رقابت کسب و کارها افزایش یافته است. همچنین موانع موفقیت کسب و کارها روز به روز بیشتر می شوند و لزوم مشاوره برندینگ بیش از پیش احساس می شود. مدیران سازمان ها پیوسته در تلاشند تا کسب و کاری سالم و سودآور داشته باشند و به همین علت به دنبال کشف راه های اثرگذار بر خرید مصرف کننده هستند.

 

خدمات مشاوره برندینگ

 

مزیت حضور مشاور برندینگ در سازمان ها چیست؟

مشاور برندینگ با طراحی خردمندانه تکنیک های برند سازی راهکارهایی برای کسب و کارها ارائه می کند که حس تعالی و بهره وری سازمانی را افزایش می دهد. مشاور برندینگ در زمینه اجرای تکنیک های برندینگ، پیاده سازی کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی و تحلیل بازخوردها سازمان ها را همراهی می کند.

اولین گام در مشاوره برندینگ برقراری ارتباط میان برند و مخاطبان آن برند است که این کار به وسیله کمپین های تبلیغاتی، بازاریابی ویروسی، بازاریابی دهان به دهان و دیجیتال مارکتینگ است. معمولا به علت قیمت گذاری گران یا ارزان ارتباط درستی بین سازمان و مخاطب شکل نمی گیرد و در این حالت با افزایش تبلیغات تاثیری در فروش رخ نخواهد داد.

 

برنامه مشاور برندینگ

در این هنگام حضور مشاور برندینگ خبره و متخصص در اجرای یکپارچه برنامه ها و رعایت اصول برندینگ کمک قابل ملاحظه ای خواهد داشت. هر برند صرفه نظر از قیمت محصولات و خدماتش می تواند مشتریان و طرفداران خاص خود را داشته باشد و افراد علاقمند به این برند از نظر نیاز و بودجه با محصولات پیشنهادی همخوانی و مطابقت خواهند داشت. اما نکته مهم اینجاست که چه پارامترهایی در خرید مخاطبان نقش موثری دارد، موضوعی که مشاور برندینگ سازمان با بررسی وضعیت کسب و کار و رفتار مخاطبان می تواند به طور کامل و دقیق به شما راهکار مناسب پیشنهاد دهد.

 

خاطرات افراد از برند شما چه نقشی در فرآیند خرید خواهد داشت؟

عوامل متعددی در ذهن مخاطب فرآیند خرید را تحت تاثیر قرار می دهد که مهم ترین آنها خاطراتی است که افراد از برند شما یا رقبا در ذهن خود دارند. از نظر روانشناختی خاطره نقش موثری در تصمیم گیری خواهد داشت. اگر خاطرات برند به واسطه مفهوم و یا ابزاری از کسب و کار به وجود آماده باشد نقش موثری در ارتباط میان برند و مخاطب و در نهایت فرآیند خرید خواهد داشت.

 

خدمات مشاوره برندینگ

 

تخفیف یا مزیت؟

متاسفانه اکثر کسب و کارها در شرایط فعلی به جای تمرکز روی مزیت های محصول و استفاده از ابزارهای برندینگ، تنها به تخفیف ها و نمونه های رایگان اکتفا کرده اند. در این شرایط برند و مشاور برندینگ می توانند کسب و کار سازمان شما را از این سیکل اشتباه خارج کرده و با ازائه مزیت های خاص و ویژه به مخاطبان آنها را علاقمند به خرید محصولات سازمان شما نماید حتی اگر قیمت محصول یا خدمت شما نسبت به سایرین بیشتر باشد. این است اثر برندسازی!

 

حضور مشاور برندینگ در خلق یک برند!

مفهوم برندسازی زمانی معنا پیدا می کند که سازمان در مرحله ای فراتر از درآمد معمولی و پرداخت حقوق کارمندان باشد. عملیات توسعه و رونق برند سازمان همراه با انتظار مدیران سازمان از افزایش ارزش معنوی و برند سازمان همراه خواهد بود.

 

مشاوره برندینگ

 

وظایف مشاور برندینگ در سازمان چیست؟

 

 • پیاده سازی ایده های جدید در زمینه برندسازی و تبلیغات
 • همراستا سازی کارمندان سازمان با اهداف تبلیغاتی و برندسازی سازمان
 • تفکر خلاق و خلق راه حل های نوآورانه
 • طراحی محتوای مذاکرات با توجه به اهداف برندینگ سازمانی
 • برنامه ریزی هوشمندانه
 • اموزش پرسنل

 

فرآیند مشاوره تبلیغاتی ما چگونه است؟

مشاور برندینگ با بررسی ساختار و مدل کسب و کار شما برنامه ای منسجم از تغییرات تدوین می نماید که به صورت تغییرات کوتاه مدت و بلند مدت در سازمان قابل اجرا است. بدین منظور برای هر دسته از مخاطبان استانداردهای خاصی در راستای اهداف کلی برندسازی سازمانی طراحی می شود.

 

بهترین مشاور برندینگ

 

مشاوره برندینگ و تبلیغات

مشاوره برندینگ یکی از نیازهای ضروری کسب و کارها و سازمان های چابک و پیشرو از دیرباز تا کنون بوده است. تجربه و تخصص مشاور برندینگ سازمان شما و میزان تسلط او به اصول برندینگ، هدفگذاری تبلیغات، بودجه بندی و ارزیابی اثربخشی تبلیغات در موفقیت شما در بازار پر رقابت تبلیغات و برندینگ موثر خواهد بود.

 

درخواست مشاوره محمدرضا شیخ بهائی

 

مشاوره برندینگ و تبلیغات را جدی بگیرید!

دریافت مشاوره برندینگ و مراجعه به مشاور تبلیغات در اکثر کسب و کارها نادیده گرفته می شود. مشاور تبلیغات با درک و تحلیل عمیق بحران و طرح درست و منطقی راه حل، شما را در آسان تر، ارزان تر و سریع تر رسیدن به اهداف یاری می رساند.

 

خدمات مشاوره برندینگ و تبلیغات شامل چیست؟

خدمات مشاوره برندینگ شامل هدف گذاری تبلیغاتی، بودجه بندی تبلیغات، طراحی کمپین، ارزیابی تبلیغات و انتخاب کانال تبلیغاتی می شود. اگر میخواهید به صورت هدفمند و منظم در کسب و کار و شهرت برند تجاری خود موفق باشید با مشاور برندینگ خبره مشورت نمایید.

 

 

خدمات مشاوره برندینگ

 

خدمات مشاوره برندینگ

 

 • نام گذاری برند
  نام برند مهــم‌ترین عوامل یادآوری کسب‌وکار در ذهن مخاطبان است. یک نام به ‌یاد ماندنی، تأثیرگـذار و موفق انتخاب کنید. مشاور برندینگ می تواند در انتخاب نام تجاری مناسب فضای کسب و کار، شما را راهنمایی کند.
 • طراحی هویت بصری برند
  هویت بصری برند شما می تواند یادآوری نام تجاری شما را برای مشتریان آسان تر کند. طراحی هویت بصری هر برند از مجموعه کارهای تخصصی است که معمولا صاحبان کسب و کار توانایی و تخصصی کافی در این زمینه ندارند. لذا پیشنهاد می شود از خدمات مشاوره برندینگ معتبر راهنمایی های لازم را دریافت کنند.
 • طراحی شخصیت برند
  شخصیت هر برند مجموعه رفتارها و اقداماتی است که کسب و کارها برای برقراری ارتباط با دیگران انجام می دهند.
 • طراحی حس برند
  حس برند نقش مهمی در ایجاد وفاداری مشتریان ایفا می کند. برندهایی که به طراحی حس برند خود اهمیت می دهند به طور خاصی از رقبای خود قوی تر هستند. حس برند یکی از پارامترهای مهم و اساسی در جذب و حفظ مشتریان است که باید در جلسات همفکری مدیران و صاحبان کسب و کار با مشاور برندینگ سازمانی طراحی و پیاده سازی شود.
 • طراحی استراتژی
  داشتن استراتژی کسب و کار لازمه موفقیت است. برای پشتیبانی از نام تجاری تان به تدوین استراتژی های ناب بپردازید.
 • طراحی ادبیات برند
  ادبیات برند بایدها و نبایدهای برند و چگونگی ارتباط با مخاطبان را تعریف می کند. حضور مشاور برندینگ در کنار کسب و کارها می تواند هزینه های ناشی از طراحی و اجرای اشتباه در فرآیند برندسازی را به حداقل رساند.

 

مشاور برندینگ

 

چرا برندینگ مهم است؟

استراتژی های برندینگ هر سازمان و کسب و کار مشخص می کند که آن سازمان چگونه، کجا و با چه کسانی ارتباط برقرار می کند و هدف برندسازی و پیام کسب و کار به وضوح مشخص می شود. لازم است استراتژی های برند سازی با نظارت مشاور برندینگ به درستی تعریف و اجرا شوند. برندسازی استراتژیک می تواند ارزش ویژه ای برای برند و خدمات شرکت به ارمغان آورد. تعریف برند مهم ترین و اساسی ترین اقدام برای راه اندازی هر کسب و کاری به حساب می آید.

 

برای تعریف برند لازم است به سوالات زیر پاسخ دهید:

 

 • ماموریت سازمان شما چیست؟
 • ویژگی و مزایای محصولات و خدمات شما چیست؟
 • مشتریان بالقوه چه نظری در مورد نام تجاری شما دارند؟
 • شما می خواهید مشتریان بالقوه چه کیفیتی را به محصولات و نام تجاری تان نسبت دهند؟

 

خدمات مشاوره برندینگ

 

ضرورت استفاده از مشاوره برندینگ در سازمان ها چیست؟

در مشاوره برندینگ میزان رقابت در حوزه کسب و کار مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. در نتیجه این تحلیل صاحبان کسب و کار رقبای خود را شناسایی می کنند تا بتوانند راه های غلبه بر آنها را در استراتژی کسب و کار خود قرار دهند. همچنین مشاوره برندینگ نگاه دقیق و جامعی بر نیاز ها و خواسته های مشتریان و مخاطبان کسب و کار شما دارد تا بتواند راه حل های موثری برای پاسخ به آنها کشف کند.

 

چگونه مشاور برندینگ برای سازمان خود انتخاب کنیم؟

انتخاب و جذب یک مشاور برندینگ خوب یکی از چالش های مهم کسب و کارهای امروزی به حساب می آید. برای این کار لازم است شرکت های فعال در زمینه برندینگ را مورد تحلیل و بررسی قرار داده و سوابق کاری و زمینه های فعالیت آنها را مطالعه نمایید. در نهایت با برگزاری جلسه حضوری و پرسیدن سوالات تخصصی از حوزه برندینگ و حوزه تخصصی کسب و کار خود دانش مشاور برندینگ منتخب را به چالش بکشید. سپس شخص یا شرکتی را جهت مشاوره برندینگ سازمان خود انتخاب کنید که درک درستی از خواسته های شما داشته باشد و بتواند استراتژی های برندینگ کسب و کارتان را مطابق با اهداف شما چیدمان نماید.

 

مشاوره برندینگ در سازمان

 

انواع مشاوره برندینگ

در دنیای امروز برای موفقیت در کسب و کارتان باید بتوانید قلب و ذهن مخاطبان خود را تسخیر کنید. برای این کار به یک برندسازی همه جانبه همراه با استراتژی های جامع و یکپارچه نیازمند هستید. برندسازی بهترین راهکار برای ورود، بقا و ارتقای جایگاه کسب و کار شما در بازار است. ما در زمینه های زیر می توانیم مشاور برندینگ و استراتژیست کسب و کار شما باشیم:

 

 • مشاوره برندینگ شخصی : شامل برندسازی اشخاص و متخصصان، چهره های علمی و فرهنگی، هنری و ….
 • مشاوره برندینگ محصولات لوکس: شامل برندسازی مد و دیزاین
 • مشاوره برندینگ صنعتی: شامل همه سازمان ها و کسب و کارهای صنعتی
 • مشاوره بازآفرینی برند: شامل همه برندهایی که هویت مطلوب و موثر نداشته و نیاز به بازآفرینی برند در سطوح مختلف را دارند.
 • مشاوره برندینگ کالاهای مصرفی: شامل برندسازی همه محصولات تند مصرف از جمله محصولات غذایی، مواد شوینده، محصولات ارایشی و بهداشتی و…
 • مشاوره برندینگ کالاهای با دوام : شامل برندسازی لوازم خانگی و ….
 • مشاوره برندینگ خدمات: شامل برندسازی انواع خدمات مجازی، موسسات مالی، بانک ها، بیمه ها، برندینگ خدمات حرفه ای، گردشگری، فروشگاه ها و ….
 • مشاوره برندینگ خرده فروشی: شامل همه برندهای خرده فروش

 

شرکت مشاوره برندسازی

 

استفاده از برندسازی و مشاوره برندینگ چه تاثیری در تجارت دارد؟

 

 • ایجاد مزیت رقابتی
 • کاهش مقاومت در خرید مشتریان
 • افزایش وفاداری مشتریان
 • افزایش فروش و سهم بازار
 • تبلیغات موثر
 • شبکه توزیع معتبر
 • جذب کارکنان حرفه ای
 • کاهش هزینه های تولید
 • بازگشت سریع سرمایه

 

انواع مشاوره برندینگ

 

مراحل تدوین استراتژی برند توسط مشاور برندینگ سازمانی

 

 • مشخص کردن اهداف و استراتژی های کلی سازمان
 • تعیین مشتریان هدف و بازار هدف
 • انجام تحقیقات بازاریابی
 • تعیین جایگاه برند
 • تدوین استراتژی برند
 • ایجاد نام، لوگو و شعار برند
 • تدوین استراتژی محتوایی
 • ایجاد ابزارهای بازاریابی برای معرفی برند
 • اجرای استراتژی ها و پیگیری بازخورد

 

مشاوره برندینگ نامناسب چه عواقبی برای سازمان به همراه خواهد داشت؟

برندسازی نامناسب و غیر حرفه ای موجب می وشد کسب و کار تا مرز نابودی پیش رود. به طور کلی می توان گفت مشاوره برندینگ نامناسب انتظارات کسب و کار را محقق نمی سازد و نمی تواند راهکاری در جهت بهبود نقاط ضعف سازمانی ارائه دهد. این گروه از مشاوران برندینگ تجربه و اطلاعات آکادمیک مناسب در برخورد با شرایط را ندارند و نحوه حل مسئله را نمی دانند. استفاده از مشاور برندینگ نامناسب برای سازمان ها علاوه بر اینکه اعتبار آن ها را خدشه دار می کند، سرمایه سازمان را هدر می دهد و زمان مناسب برای برسازی را از کسب و کارها می گیرد.

 

بهترین مشاور برندینگ

 

بهترین مشاور برندینگ چه کسی است؟

انتخاب مشاور برندینگ شخصی یا سازمانی بستگی به میزان استفاده، نقش و اعتبار شخص مشاور دارد. در ادامه فهرستی از ویژگی های یک مشاور برندینگ خوب را برای شما بازگو می کنیم:

 

 • ایده های جذاب برای نام برند داشته باشد
 • در انتخاب و پیش طراحی لوگو تخصص لازم را داشته باشد
 • بتواند میزان رضایت مشتریان از برند را کسب نماید
 • به منظور بهبود جایگاه برند استراتژی مناسب طراحی نماید
 • به روش های تحقیق در مورد جایگاه برند آشنا باشد
 • توانایی خلق تمایز در محصولات را داشته باشد

 

شرکت مشاوره برندینگ

 

شرکت مشاوره برندینگ

عموما ایجاد یک ذهنیت مثبت از سازمان و محصولات شما در ذهن مخاطبان و مشتریان برندسازی تلقی می شود. اگر برندسازی در ایتنرنت و فضای دیجیتال انجام پذیرد دیجیتال برندینگ نامیده می شود. شرکت ها و سازمان های بسیاری به منظور توسعه کسب و کار و برندسازی محصولات و خدمات شما پا به عرصه رقابت گذاشته اند. شرکت مشاوره برندینگ از مجموعه مشاوران بازاریابی، تبلیغات، مشاور برندینگ و مشاور مدیریت تشکیل شده است که با هدف تبلیغات و برندسازی موثر به اجرای کمپین های تبلیغاتی در سازمان شما می پردازند.

 

انتخاب نام مناسب یکی از چالش های راه اندازی کسب و کارهاست که توسط شرکت مشاوره برندینگ قابل انجام است. برای اینکه موفقیت خود را تضمین کنید و ریسک کسب و کار را کاهش دهید لازم است با کمک مشاور برندینگ سازمان خود همه نقاط قوت و ضعف خود را بررسی و تحلیل نمایید. تحلیل رقبا در بازار کسب و کار یکی از رویکردهای بازایابی و برندینگ به شمار می آید که مشاور برندینگ روند رقبا را به نفع شما بررسی و استفاده می کنند.

 

چگونه یک مشاور برندسازی حرفه ای پیدا کنیم؟

پیدا کردن یک مشاور برندینگ توانمند و حرفه ای از دغدغه های اصلی تمام مدیران و صاحبان کسب و کاری است که از اهمیت وجود مشاور برندینگ در کنار فعالیت های تجاری با خبر هستند. یک علامت سوال بزرگ در ذهن این مدیران وجود دارد و آن هم این است که از کجا می توان یک مشاور برندینگ خوب پیدا کرد؟ یکی از راه های پیدا کردن کسی که در زمینه مشاوره برندینگ دارای سابقه درخشانی باشد، مراجعه به یک شرکت مشاوره برندینگ مطرح است. در شرکت های مشاوره برندینگ شما می توانید فردی خبره را پیدا کرده که به کسب و کارتان رونق بخشیده و آن را از حالت رکود خارج کند.

 

خدمات مشاوره برندسازی

ویژگی های بهترین شرکت مشاوره برندینگ 

شرکتی که در زمینه مشاوره برندینگ فعالیت دارد باید دارای ویژگی هایی باشد که بتوان به آن اعتماد کرده و مشاور برندینگ کسب و کارتان را انتخاب کنید. در ادامه به چند دسته از ویژگی های شرکت مشاوره برند سازی اشاره ای خواهیم داشت.

 

 • داشتن تیم حرفه ای برند سازی:

برند سازی ابعاد مختلفی را در بر می گیرد که باید به تمام آن ها توجه داشت. یک شرکت مشاوره برند سازی باید دارای تیم تخصصی و متعهدی باشد که به تمام جنبه های کار برند سازی اشراف کامل داشته و در آن تجربه زیادی کسب کرده باشند.

 

 • ساخت مزیت رقابتی برای برند:

یک شرکت مشاوره برندینگ باید شما را در جهت ساخت یک مزیت رقابتی برای برندتان راهنمایی کند. اهمیت ساخت مزیت رقابتی آن جایی مشخص می شود که کسب و کار شما به علت مشابهت با کار رقبا، در حجم تبلیغات دنیای امروز برای مخاطب گم می شود. البته هر تمایزی مزیت رقابتی محسوب نمی شود و یک مشاور برندینگ وظیفه برجسته سازی مزیت رقابتی شما را بر عهده دارد.

 

 • ارائه برنامه های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت:

یکی دیگر از ویژگی هایی که یک شرکت مشاوره برندسازی باید داشته باشد و در واقع بخشی از خدمات آن محسوب می شود، ارائه برنامه های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت است. اهداف کوتاه مدت باید در راستای رسیدن به اهداف بلند مدت طرح ریزی شود.

 

مشاور برندسازی در اصفهان

هدف استفاده از خدمات مشاوره برند سازی چیست؟

اگر از عامه مردم بپرسید که برندینگ چیست، غالب پاسخ ها به سمت طراحی یک لوگو موفق می رسد در حالی که طراحی لوگو تنها بخشی از خدمات برندینگ محسوب شده و تمام آن نیست. برندینگ هدف های بزرگ تری را دنبال می کند که اساس کار مشاور برندینگ در فرآیند مشاوره برند سازی را تشکیل می دهد و مشاور برندینگ باید به آن ها توجه داشته و این هدف ها را برای مدیر یا صاحب کسب و کار روشن سازد.

 

هزینه مشاوره برندسازی

اهداف استفاده از خدمات مشاوره برندینگ:

 

 • ساخت مفهوم مورد نظر در ذهن مخاطب
 • نشان دادن ارزش محصول، کالا و یا خدمات به مشتری
 • سوق دادن مخاطبان هدف به سمت فرآیند خرید
  این ها تنها بخشی از اهدافی است که یک مشاور برندینگ دنبال می کند.

 

اهمیت مشاوره برندسازی

اهمیت مشاوره برند سازی 

در قدم بعد برای انتخاب مشاور برندینگ، باید از هزینه هایی که انتخاب مشاوره برندینگ برای کسب و کار شما دارد اطلاع داشته باشید. هزینه های مشاوره برندسازی بستگی به عوامل متعددی دارد و ثابت نیست اما نکته ای در خصوص هزینه مشاور برندینگ وجود دارد و آن هم این است که هر هزینه ای برای مشاوره برندینگ پرداخت کنید در واقع هزینه محسوب نمی شود بلکه سرمایه گذاری برای رونق کسب و کار و سود بیشتر در بلند مدت است.

 

اهمیت حضور مشاور برندینگ برای شرکت ها

 

 • مشاوره برندینگ باعث شناسایی برند به مخاطبان هدف می شود.
 • مشاوره برند سازی صحیح و حرفه ای باعث برجسته شدن برند شما به نسبت رقبا خواهد شد.
 • در صورتی که از خدمات مشاوره برندینگ حرفه ای بهره ببرید، برند شما می تواند حتی سطح انتظاراتی که باید از برندتان داشته باشند را برای مخاطب هدف و مشتری مشخص کند.
 • یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی که خدمات مشاوره برندینگ را الزامی می سازد، افتخار به برند است؛ زمانی که برند شما پر طرفدار و با اهمیت باشد، نه تنها کارکنان به آن افتخار کرده و بخشی از هویت خود را با معرفی به عنوان کارمند برند تعریف می کنند بلکه مشتریان نیز از این که مشتری برند شما هستند احساس افتخار خواهند کرد.
 • کسب سود آوری هر چه بیشتر برای سازمان و کسب و کار شما یکی دیگر از موارد اهمیت حضور مشاور برندینگ است. وقتی شما به عنوان یک کسب و کار موفق و در زیر پرچم برند خودتان به مشتری شناخته و ثابت شوید، این امر می تواند سود آوری شما در بلند مدت را تضمین نماید.

 

آموزش برندسازی

 

آیا دیدن آموزش مشاوره برند سازی امکان پذیر است؟

جواب دادن به این سوال دو بعد را در بر می گیرد؛ آموزش و تجربه!
بله هر فردی که در زمینه برندینگ، مدیریت و بازاریابی تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک داشته باشد می تواند در دوره های آموزش برند سازی شرکت کرده و آموخته های خود را تکمیل کند اما صرف گذراندن دوره های آموزش برندینگ به منزله مشاور برندینگ شدن نیست بلکه برای این هدف لازم است فرد تجربه های مدیریتی داشته و دست کم در کنار یک مشاور برندینگ حرفه ای کسب تجربه کرده باشد که این امر مستلزم صرف زمان زیادی است. بنابراین به علاقمندان توصیه می شود در صورت تمایل و علاقه اقدام به شرکت در کلاس های آموزش برندسازی نزد یک مشاور حرفه ای و با تجربه کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.