مشاور CRM و آموزش سامانه ارتباط با مشتری
۵ (۱)

 

مشاور CRM کیست و چه وظایفی دارد؟ برخی از مدیران زمانی که با چالش‌هایی در کسب و کار خود مواجه می‌شوند نمی‎دانند برای حل آن باید از چه کسی کمک بگیرند و گاهی به علت اشتباه در تشخیص مشکل، مشاور‎های اشتباهی را انتخاب و مشاوره‌های بی نتیجه‌ای دریافت می‌کنند. به عنوان مثال فرض کنید مدیر در سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان خود دچار مشکل شده است؛ در چنین شرایطی مدیر فرضی با یک شرکت ارائه دهنده خدمات CRM تماس گرفته و درخواست مشاوره می‌کند در حالی که حل این مشکل تنها به دستان توانمند یک مشاور CRM امکان پذیر است.

محمدرضا شیخ بهائی مشاور

نیاز به یادآوری نیست که چه میزان هزینه و بودجه شرکت بر سر یک مشاوره اشتباه به هدر می‌رود. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه هستید بهتر است با کسی که می‌تواند در حوزه CRM به شما مشاوره دهد مشورت کنید. در ادامه در مورد مشاور CRM و خدماتی که ارائه می‌دهد به بحث و گفت و گو می‌نشینیم و نکاتی را به شما آموزش می‌دهیم که باید در این جلسات به آن‌ها توجه کنید.

 

 

نکات قابل توجه برای مدیران در جلسات مشاور CRM

  • نیاز نیست از همه پرسنل خود نظر خواهی کنید: برخی از مدیران به اشتباه در مورد همه مسائل از کارمندان خود نظر خواهی کرده و آنان را در تصمیم گیری‌هایی مانند مدیریت ارتباط با مشتریان درگیر می‌کنند در حالی که چنین کاری باعث برداشته شدن تمرکز کارمند از کاری که در حال انجام آن است می‌شود؛ به شما توصیه می‌کنیم هنگامی که با یک مشاور CRM قرار کاری دارید صرفاً افراد تاثیر گذار و در نقش تصمیم گیرنده را در این جلسات همراه خود ببرید.
  • دید صحیحی از وضعیت موجود داشته باشید: هر چه قدر که مشاور شما فرد حرفه‌ای و خبره‌ای باشد تا زمانی که شما نتوانید دید درستی از وضعیت فعلی سازمان خود به ایشان بدهید، جلسات مشاوره بی فایده است. هر مدیری که نگران کسب و کار خود باشد با جست و جوی فراوان سعی در انتخاب یک مشاور CRM با تجربه می‌کند اما اگر قبل از جلسه مشاوره اولویت‌های سازمانی مشخص نباشد و دید صحیحی از وضع فعلی وجود نداشته باشد عملاً جلسات مشاوره بی فایده خواهد بود.
  • به یک فرد متخصص مراجعه کنید: امروزه تعداد مشاوران در حوزه‌های گوناگون مدیریتی بسیار زیاد شده به نحوی که تشخیص بهترین آن‌ها کاری دشوار است. از طرفی بسیاری از افرادی که حتی چند سال سابقه کاری دارند خود را به عنوان مشاور در آن حوزه معرفی می‌کنند در حالی که چنین کاری صحیح نیست و باعث گمراهی مدیران می‌شود. یک مشاور CRM سال‌ها در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری فعالیت کاری مرتبط داشته و رزومه درخشانی دارد؛ هر مشاور مدیریتی را نمی‌تواند در زمینه CRM نیز خبره دانست.
  • مشاوری را برگزینید که برای انتخاب شرکت نرم افزار CRM به شما کمک کند. مشاور CRM معمولاً با شرکت‌های نرم افزار CRM آشنایی داشته و می‌تواند به شما در انتخاب بهترین شرکت کمک کند. بهترین گزینه برای مشورت در این خصوص همان مشاور شما است.

 

 

مشاور CRM چه وظایفی دارد؟

در شرح هر شغلی، وظایفی ذکر شده که فردی که آن را بر عهده می‌گیرد باید بر وظایف آگاه بوده و آن‌ها را به نحو احسن انجام دهد. اما وظایف مشاور CRM چیست؟ زمانی که شما به عنوان یک مدیر از مشاور سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان کمک می‌گیرید، انتظار دارید چه کارهایی را برای شما انجام دهد؟ ما در ادامه قصد داریم به فعالیت هایی که یک مشاور CRM باید انجام دهد بپردازیم و انتظارات شما از این جایگاه شغلی را روشن کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
  • برچسب ها :

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.