منتور صادرات

منتور صادرات
۵ (۱)

 

منتور صادرات کیست و چه وظایفی را برعهده دارد؟

منتور صادرات وظیفه ای دلهره آور را برای رسیدن به اهداف تجارت جهانی شما برعهده دارد. طی کردن مرزهای جدید به معنای کسب فرصت های جدید در بازارهای جدید و جریان های درآمد جدید است. که همه این ها می تواند یک امتیاز ویژه ولی کاملا استثنائی برای شما شناخته شود.

 

محمدرضا شیخ بهائی مشاور

امکان توسعه فعالیت های تجاری با انتخاب منتور صادرات حرفه ای و مجرب به سادگی و همینطور به سرعت فراهم می گردد. با کمک استراتژی ها و ترفند های مدرس صادرات خود را در بازار جهانی ارزیابی می کنید. باید به این موضوع توجه داشته باشید که این ارزیابی فراتر از پارامترهایی نظیر زیرکی است.

تجربه اصل بسیار مهمی در کسب موفقیت و جایگاه های برتر صادرات است. آیا خصوصیات شخصی که می تواند وارد دنیای صادرات گردد را دارید؟ آیا ذهنیت جهانی دارید؟

صادرکنندگان موفق، هنرمندان گسترش روابط تجاری بین المللی و همینطور مدیران جهانی هستند که از نظر خلق و خو و رفتار مشخصه هایی متفاوت را درون خود جای داده اند.

داشتن ذهنیت مشترک یا تجارت جهانی، ایده آل ترین موضوعی است که در صورت انتخاب منتور صادرات حرفه ای، شاهد آن خواهید بود. توانایی و شجاعت برای فعالیت تجاری خود در یک محیط ناشناخته، از دیگر امتیازاتی است که می توان به آن اشاره کرد.

یک ذهنیت جهانی با خودآگاهی آغاز می شود، گشودن دریچه های تعامل واقعی با جهان، باعث انعکاس فرصت هایی بسیار ویژه می گردد. این امر در نهایت به کسب آگاهی و دانش بیشتر نیز ختم خواهد شد.

بهترین منتور صادرات

 

۸ ویژگی منتور صادرات حرفه ای برای موفقیت در بازارهای جهانی

کسانی که به عنوان منتور صادرات نقشی ویژه را در کنترل و مدیریت چگونگی صادرات و تجارت ایفا می کنند، دارای مشخصاتی مشترک هستند. وجود این مشخصات در منتورینگ ها، باعث تحول کسب و کار و قدم برداشتن در مسیری متفاوت می گردد.

  • تطبیق پذیری

صادرکنندگان موفق می توانند در جهان سرمایه گذاری کنند و به سرعت با تغییر محیط خود سازگار شوند. این ویژگی است که پس از بهره مندی از مشاوره های حرفه ای توسط منتور صادرات به آن دست می یابند. با مطالعه فرهنگ، نگرش و چشم انداز تجاری در بازارهای بین المللی به سادگی امکانپذیر می گردد.

منتور صادرات و واردات

  • کنجکاوی

کنجکاوی یکی دیگر از اصلی ترین و در عین حال مهم ترین ویژگی هایی است که منتور صادرات با استفاده از آن، فرصت هایی کاملا ملموس را در اختیار صادرکنندگان قرار می دهد. شناسایی نقاط ضعف و قدرت در بازارهای جهانی با استفاده از حس کنجکاوی امکانپذیر است. این امر در نهایت باعث موفقیت کسب و کار می گردد.

  • انعطاف پذیری

صادرکنندگان موفق می توانند تمرکز خود را برای تقویت روابط تجاری موثر در مقابله با موانع پیش بینی نشده و دستیابی به فرصت های جدید افزایش دهند. چرا که دریافت استراتژی های مقابله با شکست ها یا حتی موانع، از جمله موضوعاتی است که منتور صادرات به اشتراک گذاری مداوم آن با صادرکنندگان می پردازد.

  • اعتماد به نفس

برخوداری از اعتماد به نفس بالا و یا اعتماد به نفس قابل قبول، از دیگر موضوعاتی است که در عین سادگی، بسیار تاثیرگذار خواهد بود. صادرکنندگان در مواجهه با دیگر شرکا تجاری خود، باید از اعتماد به نفس خوبی برخوردار باشند. این اصل، سند موفقیت آن ها در تجارت به شمار می رود.

بهترین منتور صادرات

  • ساده سازی

ساده سازی مسائل و مشکلات پیچیده قطعا به عنوان یک ویژگی های ضروری در منتور صادرات به شمار می رود. این مهارت بسیار ارزشمند بوده و نتایجی متفاوت را به همراه خواهد داشت.

  • هوش اجتماعی و عاطفی

برخورداری از هوش اجتماعی و عاطفی برای موفقیت در بازار های جهانی امروز بسیار مهم است. آشنایی با هنجارها و ناهنجاری های ملموس فرهنگی، اقتصادی و تجاری در کشور های هدف، از جمله نکاتی است که باعث حذف یا کاهش چالش ها و موانع می گردد.

  • استقامت

پشتکار و پافشاری بر چالش های مکرر در گسترش تجارت ضروری است. همانند سایر فعالیتهای تجاری، صادرات نیز مستلزم عزم راسخ، استقامت و پایداری است، به ویژه هنگام مواجهه با عوارض یا چالشهای خاص صادرات جهانی که می تواند در نوع خود بسیار حساس باشد. منتور صادرات در صورت برخورداری از این ویژگی، شرایط انتقال آن را به بهترین شکل ممکن به صادرکنندگان و تیم صادرات فراهم می کند.

  • رهبری

صادرکنندگان موفق، صرف نظر از موقعیت، پیشینه خود در پرورش بهترین افراد مهارت دارند. اگر مطمئن نیستید که مهارت رهبری شما چقدر قوی است، از همکاران سابق خود که احتمال صداقت آنها بیشتر از کسانی است که در حال حاضر با آنها کار می کنید، در این باره سوالاتی را بپرسید.

منتور صادرات در اصفهان

گام های بعدی برای تبدیل شدن به یک صادر کننده موفق چیست؟

همانطور که خصوصیات شخصی خود را ارزیابی می کنید و امکان گسترش تجارت خود را در خارج از کشور در نظر می گیرید، با راهنمایی ارزشمند با تهیه برنامه کسب و کار خود از منتور صادرات قادر خواهید بود تا در مسیری جدید که سرشار از فرصت ها و ظرفیت های تجاری است، قدم بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.