هک رشد

هک رشد چیست؟ | رشد کسب و کار با هک رشد | آموزش رایگان هک رشد
۵ (۱)

 

هک رشد یک استراتژی بازاریابی است که از آزمایش سریع در کانال های مختلف و مسیرهای توسعه محصول به منظور تعیین موثرترین راه برای مقیاس گذاری و رشد تجارت استفاده می کند. برخلاف بازاریابی متعارف، هک رشد بر اهداف، نتایج و سودآوری متمرکز است و نه فرآیندها، بنابراین همیشه از یک روش پیروی نمی کند.

 

محمدرضا شیخ بهائی مشاور

 

یک هکر رشد نسبت به مراحلی که باید برداشته شود یا ابزاری که باید استفاده شود کمتر نگران است و علاقه بیشتری به استفاده از تفکر تحلیلی برای شناسایی فرصت های رشد دارد. هک رشد اغلب توسط شرکت های نوپا و شرکت هایی که می خواهند در معرض دید قرار بگیرند و درآمد و پایگاه مشتری خود را به سرعت رشد دهند در حالی که از راه حل های کم هزینه استفاده می کنند و حداقل هزینه خرید مشتری را به حداقل می رسانند، پذیرفته می شوند.

 

هکرهای رشد می توانند ترکیبی از روش ها را برای دستیابی به اهداف مورد استفاده قرار دهند. بازاریابی ویروسی، رسانه های اجتماعی، تبلیغات هدفمند، مهندسی معکوس، سئو، بازاریابی از طریق پست الکترونیکی و همچنین بازاریابی محتوا، تجزیه و تحلیل بهینه سازی نرخ تبدیل وغیره تنها بخشی از این روش ها محسوب می گردند.

 

هکر رشد

 

هک رشد فرمول جادویی نیست. هک رشد چند کدی نیست که در وب سایت یا برنامه خود قرار می دهید تا یک شبه میلیون ها بازدید کننده یا بارگیری داشته باشید. اگر این کار آسان بود قطعا تا بحال بسیاری از شرکت ها و مجموعه ها بدون وقفه از آن بهره می بردند.

 

هک رشد مجموعه ای از مهارت های میان رشته ای است که فقط و فقط یک هدف دارند. رشد یک شرکت نوپا یا کسب و کار تنها هدفی است که متخصص هک رشد در یک مجموعه به دنبال آن است. این بدان معنی است که تنها تمرکز یک هکر رشد رشد، رشد و رشد است.
هدف نهایی یافتن یک روند رشد قابل پیش بینی، تکرار و مقیاس پذیر است. بنابراین، هک رشد یک فرآیند است. این روندی است که بسیاری از شرکت ها از آن برای یافتن هکرهای رشد جدید استفاده می کردند. چیزی که مردم اغلب هنگام خواندن مثال های موفقیت آمیز هک کردن، فراموش می کنند این است که مانند Uber ، AirBnB یا Facebook، این یک فرآیند یادگیری طولانی مدت است.

 

روند هک رشد می تواند زمانی که در حال ساخت استارت آپ از ابتدا هستید و یا زمانی که تجارت شما پیشرفت بیشتری دارد، اعمال شود.

 

متخصص هک رشد

 

اولویت بندی کانال ها در هک رشد

 

برای ایجاد رشد، یک هکر رشد کانال های زیادی وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد. کانال های رشدSEO ، SEM ، رسانه های اجتماعیSMO ، SMM، بازاریابی محتوا، روابط عمومی، بازاریابی از طریق ایمیل، سازمان های رویداد آنلاین/آفلاین، بازاریابی ویدیویی، ASO، بازاریابی ارجاعی یا بازاریابی ویروسی،UI / UX، توسعه کسب و کار، برنامه ریزی استراتژیک و غیره از جمله روش هایی است که اعمال آن می تواند از شکست یک استارتاپ جلوگیری کند.

 

هک رشد با اجرای یک استراتژی بازاریابی درونی محقق می شود. اما با وجود همه این کانال ها چه کاری باید انجام داد؟

 

مسئله این است که هر استارتاپ یا شغل، متفاوت است. هر صنعت متفاوت است. هدف آنها متفاوت است (B2B یا B2C، جمعیت شناسی متفاوت، عادات، مکان، فرهنگ، زبان) بنابراین، ممکن است بپرسید که چگونه یک هکر رشد می داند از کدام کانال ها باید استفاده کند؟

 

در حالت ایده آل، هدف این است که در واقع همه کانال های موجود مورد بررسی قرار گیرند. تعریف یک استراتژی جدید در حوزه بازارایابی از سوی متخصص هک رشد با اعتماد به احساسات و فرضیات و توجه به اولویت بندی ها، از جمله راهکارهای مهم و ضروری است که به طور حتم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

ترفندهای هک رشد

 

آزمایش هکر رشد؛ تست فرضیات هک رشد

 

تست و آزمایش مهم ترین بخش از فرآیندهای هکر رشد به شمار می رود. آزمایش در واقع همان چیزی است که هک رشد را تعریف می کند. شما باید مصمم باشید که باید همه چیز را آزمایش کنید. دانستن اینکه آیا چیزی بدون آزمایش آن کار می کند، غیرممکن است. شما می توانید فرضیاتی را مطرح کنید اما در برخی موارد باید این فرضیات را آزمایش کنید.

 

بنابراین، شما باید چندین کانال را آزمایش می کنید. منظور این است که به طور مثال برای آزمایش رسانه های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل، روابط عمومی و رویدادهای آنلاین به مجموعه ای از این کانال ها نیاز خواهد بود.

 

برای نشان دادن این مسئله با وضوح بیشتر، فرض کنید شما می خواهید از طریق رسانه های اجتماعی به مشتریان هدف خود برسید. می توانید از فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، اسنپ چت، LinkedIn ، Pinterest ، Tumblr ، Weibo یا هر کانال رسانه اجتماعی دیگری استفاده کنید.

 

بهترین هکر رشد

 

فرض کنید شما از اینستاگرام استفاده می کنید. شما باید آزمایش کنید تا بفهمید چه چیزی بهترین نتیجه را دارد. ارسال انواع مختلف تصاویر، هشتگ های مختلف، ارسال در زمان های مختلف، افراد مختلف را دنبال کنید.

 

این فرایند باید برای کانال های دیگر یکسان باشد، یا می خواهید کمپین های بازاریابی ایمیل عالی ایجاد کنید، ارسال جذاب وبلاگ، کار بر روی برنامه تلفن همراه و غیره قطعا زمانبر خواهد بود.

 

هدف این است که به معنای واقعی کلمه هر جزئی را آزمایش کنید تا زمانی که بدانید چه چیزی مفید است. شامل آزمایش های بی وقفه در روند هک رشد بسیار مهم است.

 

متخصص هک رشد در اصفهان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.